Naše služby

Trimovanie - špeciálna úprava srsti

Trimovanie - špeciálna úprava srsti

Špecifická úprava zovňajšku psov s hrubou srsťou. Ide o bezbolestné vytrhávanie odumretej kože zvieratka. Na tento proces trimovania je nutné domáceho miláčika vopred pripraviť. Správne trimovaný pes nepĺzne a srsť je prirodzene odolnejšia voči vplyvom prostredia. Prvé trimovanie je ideálne načasovať už okolo 6. mesiaca veku, kedy je potrebná len ľahká úprava. Tak si šteniatko postupne a bez stresu zvykne na úkony spojené s údržbou hrubej srsti.

  • Odporúčame využiť náš zvierací salón pokiaľ si netrúfate psíka trimovať doma, alebo sa trimovaniu potrebujete priučiť.
  • O vášho domáceho miláčika sa postarajú skúsené strihačky, ktoré majú za sebou veľa skúseností. 
Strihanie zvieracieho miláčika

Strihanie zvieracieho miláčika

Ak si neviete vybrať najvhodnejší strih pre vášho psíka, radi vám poradíme. Pravidelným strihaním môžete zvýšiť kvalitu jeho srsti a zabezpečíte, tým aj jeho čistotu. Okrem toho predítete splsnateniu srsti (srsť sa nedá rozčesať). Strihy psíkov prispôsobujeme v našom salóne podľa želania ich majiteľov. Je podstatné, aby majitelia brali na vedomie, že je veľmi dôležité brať zreteľ na momentálny stav srsti ich psíka. V zásade pri výbere strihu máte na výber:

  • štandardný strih zodpovedajúci plemenu psa
  • neštandardný strih na mieru podľa Vášho želania a vkusu
 
Správna hygiena / kúpanie

Správna hygiena / kúpanie

Váš psík bude nielen lepšie vyzerať, ale aj sa bude lepšie cítiť. Vždy používame profesionálnu kozmetiku, prispôsobenú priamo danému plemenu psa, ktorú si klienti môžu zakúpiť aj v našom obchodíku. 

Česanie / vyčesávanie

Česanie / vyčesávanie

Jedna z najdôležitejších vecí u plemien s dlhou pĺznucou srsťou. Mnoho ľudí, kvôli pracovnej vyťaženosti či výchove detí, nemá dostatok času na pravidelné a dôkladné vyčesávanie svojich zvieracích miláčikov. Nepodceňte túto činnosť, vyčesávanie má viacej účelov:

  • hygienický - srsť sa udržiava v čistom stave
  • upevňuje emocionálne puto medzi psíkom a jeho majiteľom
  • dodá srsti lesk, masírujete pokožku, 
  • počas česanie je možné objaviť určité poranenie, kožné hrčky, zápaly.
 
Strihanie pazúrikov

Strihanie pazúrikov

Pri správnej starostlivosti o zvieratko netreba zabúdať aj na strihanie pazúrikov. Prečo je dôležité ich častejšie strihanie? Pretože sa mení držanie labiek, prsty tak prestávajú plniť podpornú funkciu, čo ďalej môže ovplyvniť celý pohybový aparát. Výhody strihania pazúrikov: zníženie rizika úrazov a rizika narušenia prirodzeného pohybu a stavby tela psíka, či zníženie rizika poškriabania.