Naše služby

Strihy

Radi Vám poradíme, ktorý strih si zvoliť

Strihy psíkov prispôsobujeme prianiu majiteľov, robíme štandardné aj úplne na mieru menej štandardné :) všetko podľa dohovoru s majiteľkou alebo majiteľom.

Hygiena

... alebo čistota pol života :)

U nás zvieratko umyjeme, ukúpeme, vyčistíme mu uši, prípadne aj oholíme labky a vyprázdnime análne žľazy. Váš psík bude nielen lepšie vyzerať ale aj sa bude lepšie cítiť ! :)

Česanie

Jedna z najdôležitejších vecí u plemien s dlhou pĺznúcou srsťou.

Mnoho ľudí, kvôli pracovnej vyťaženosti či výchove detí, nemá dostatok času na pravidelné a dôkladné vyčesávanie svojich zvieracích miláčikov. Nepodceňte túto činnosť. Jednak má hygienický účel, zároveň vyčesávanie upevňuje emocionálne puto medzi psíkom a jeho majiteľom.

Ak si plánujete zaobstarať dlhosrsté plemeno, ktorého srsť vyžaduje pravidelnú kompletnú starostlivosť, doporučujeme na to psíka pripravovať už od šteňacieho veku. Prvé strihanie sa odporúča cca od 5. mesiaca , záleží na type plemena.

Už v takomto skorom období je lepšie privykať psíka na kúpanie, sušenie či zvuk strihacieho strojčeka. Psík potom nie je tak stresovaný pri návšteve salónu.

Ak psík nie je vôbec zvyknutý na tieto procedúry, môže byť veľmi nedisciplinovaný až agresívny. V takom prípade nemožno psa kvalitne ostrihať, naopak môže dôjsť aj k poraneniu psa.

Pred návštevou

Pár rád a tipov ako sa najlepšie pripraviť na návštevu u nás.

Pre návštevou nášho salónu si premyslite najmä nasledovné veci, respektíve nás o nich informujte:

  • rasa psa alebo typ srsti v prípade kríženca
  • či máte záujem o kompletnú úpravu aj s kúpeľom
  • momentálny stav srsti psa (čistá, rozčesaná, neudržiavaná, plstnatá)
  • či psík navštevuje či niekedy v minulosti navštevoval psie salón (aby sme vedeli, ako môže reagovať)
  • prípadný výskyt parazitov, kožných problémov či iných zdravotných problémov /ak o nich neviete, ale my narazíme na problém, tak hneď dvere vedľa sú veterinári :) - takže aj tento problém vyriešime.
  • či chcete, aby zvieratku aj vyčistili chrup na partnerskej klinike (nepodceňujte riziko zubného kameňa u vášho zvieratka ! )

O aký strih máte záujem?

V zásade máte dve voľby :)

  • štandardný strih zodpovedajúci plemenu psa
  • neštandardný strih podľa Vášho želania a vkusu

Berte prosím na vedomie, že je veľmi dôležité brať zreteľ na momentálny stav srsti Vášho psíka. V prípade, že by ste si nevedeli rady ako psíka ostrihať, radi Vám poradíme, prípade naberte inšpiráciu v našej galérii ale na internete.

Pokiaľ si psíka budete chcieť pred návštevou vykúpať sami doma, odporúčame dbať na dôkladnosť už pred samotným kúpeľom. Srsť by mala byť riadne vyčesaná a zbavená nečistôt. Nariedeným šampónom psa celého namydlite a teplou vodou poriadne umyte. Nebojte sa psíkovi namočiť aj hlavu a ňufák. Hlavu majú psíkovia vždy najšpinavšiu.

V prípade veľkého znečistenia odporúčame kúpeľ zopakovať ešte raz. Potom psíka osušte uterákom a srsť dosušte fénom. Aby bol psík čo najkvalitnejšie ostrihaný, musí byť chlp riadne natiahnutý.